Željezničar ostvario prvu gostujuću pobjedu i pobjegao iz zone ispadanja

Odigrana je prva utakmica današnjeg programa WWin lige Bosne i Hercegovine. Sloga Meriidan je u Modriči dočekala Željezničar u okviru 25. kola. Utakmica je završena rezultatom 0:3.

Sloga Meridian je u ovu utakmicu ušla nakon neočekivanog poraza u Konjicu od Igmana rezultatom 2:0, dok je Željezničar poražen na Grbavici protiv Veleža rezultatom 0:1.

Prvu veliku priliku na utakmicu su imali igrači Željezničara u devetoj minuti utakmice kada je Krpić sjajno uposlio Štilića koji je izašao “jedan na jedan” sa golmanom, ali ovaj mu je odbranio pokušaj te su gosti dobili samo korner. Nekoliko minuta poslije Veselinović je prošao po lijevoj strani, ali nije bilo opasnosti po Muftića. U 15. minuti nova šansa za Plave. Hiroš je odlično šutirao, a golman Trako uz dosta problema brani udarac.

U 26. minuti Božičković je šutirao, lopta pogađa Cavnića u ruku, te je Gigović svirao jedanaesterac za domaće. Dejan Vidić je šutirao, a Muftić sjajno odbranio njegov šut. U 39. minuti dobro su kombinovali gosti, a udarac Muftića ponovo brani Trako. Pred sam kraj prvog poluvremena Grabež je šutirao, a lopta odlazi pored gola gostiju.

Plavi su sjajno otvorili drugo poluvrijeme. Štilić je iskoristio veliku grešku Trake i postigao sjajan pogodak za 0:1. U 53. minuti novi gol za Željezničar. Boljević je šutirao, pogodio prečku gola domaćih, a lopta stigla do Krpića koji iz drugog pokušaja postiže svoj peti gol ove sezone.

U 60. minuti utakmice moglo je biti 0:3, ali je Grabež izbio sa gol linije šut Štilića. Željezničar je imao veliku priliku u 60. minuti kada je Hiroš progirao Boljevića koji je pogodio stativu gola. Pred sami kraj utakmice Hiroš je pogodio za 0:3.

Sloga Meridian – Željezničar 0:3