West Ham ugasio i posljednju nadu Liverpoola

Fudbaleri West Hama i Liverpoola remizirali su u Londonu rezultatom 2:2, u prvom susretu 35. kola engleske Premier lige.

Ako je neko uopšte i vjerovao da Liverpool može do titule nakon poraza od Evertona prije tri dana, sada je i definitivno razuvjeren. Redsi imaju 75 bodova, dva manje od Arsenala i jedan manje od Manchester Cityja. Ali, od Topnika imaju meč više, a od Građana čak dva.

West Ham je na osmoj poziciji na tabeli sa 49 bodova na svom kontu.

U prvom poluvremenu smo ponovo gledali  Liverpool koji u posljednje vrijeme ne liči na sebe.

Bezidejno su napadali gosti, doduše imali su nekoliko lijepih šansi, Luis Diaz je u 40. minutu pogodio stativu, ali nekako to nije bilo to kada je u pitanju ekipa Jurgena Kloppa.

Sve vrijeme je mirisalo da bi domaćin mogao da opasno zaprijeti poljuljanoj odbrani Liverpoola i to se desilo u 43. minutu, kada je West Ham poveo i to samo nekoliko sekundi poslije velike šanse.

Kudus je u centrirao sa lijeve strane, a Jarrod Bowen je udarcem glavom sa par metara poslao loptu u mrežu, za 1:0.

Liverpool je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa i izjednačio već u 48. minutu.

Luis Diaz je povukao po lijevoj strani i odložio loptu za Andyja Robertsona, a Škot je efektim udarcem lijevom nogom, iz koraka, pogodio mrežu, za 1:1.

Nastavili su Redsi da stežu obruč oko gola Areole, pa je domaći tim natjeran na novu kapitulaciju u 65. minutu.

Trent je izveo korner sa lijeve strane poslije kog je nastala velika gužva u kaznenom prostoru, lopta je stigla do Gakpa, on je raspalio iz sve snage sa linije peterca, pogodio Ogbonu, koji je prevario Areolu i postigao autogol, za 1:2.

Liverpool je imao još nekoliko šansi ali su sve propuštene, a surova kazna je stigla u 77. minuti. Sjajni Bowen je uputio perfektan centaršut sa desne strane, a Antonio iskoristio loše postavljanje Quansaha i glavom sa osam metara smjestio loptu u rašlje, za 2:2.

Liverpool je po primljenom pogotku ponovo krenuo po vodstvo, Darwin se obrukao po ko zna koji put ove sezone u jednoj idealnoj situaciji, a Elliott je u 90. minutu uzdrmao prečku.

Epski raspad Liverpoola u finišu sezone začinio je verbalni sukob Salaha i menadžera Jurgena Kloppa, u momentu kada je Egipćanin ulazio u igru umjesto Diaza u 79. minutu.