Vinicius Junior ponovo pokazao dominaciju na utakmicama Lige prvaka

Bayern i Real Madrid remizirali su 2:2 u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka.

Utakmica je odigrana pred 75.000 gledatelja na Allianz Areni u Munchenu, a uzvrat se igra iduću srijedu u Madridu. Real je vodio na poluvremenu zahvaljujući golu Viniciusa Juniora u 24. minuti, a Bayern je okrenuo rezultat golovima Leroya Sanea u 53. minuti i Harryja Kanea iz penala u 57. minuti. Konačan rezultat postavio je ponovno Vinicius Junior golom iz kaznenog udarca u 83. minuti utakmice.

Toni Kroos je odigrao veličanstvenu utakmicu i zaslužio sve hvalospjeve, ali junak Reala je svakako bio dvostruki strijelac Vinicius Junior (23). Za početno vodstvo Reala je hladno realizirao priliku koju mu je Kroos poslužio na pladnju, a na kraju pod velikim pritiskom realizirao kazneni udarac za 2:2. Još jednom je pokazao da je veliko oružje Reala, koji voli umrtviti utakmicu i onda preko svog brazilskog krila napadati kroz brzu tranziciju. Uz moćni vezni red, Vinicius je ključ takve igre.

Vinicius se Kraljevskom klubu pridružio 2018. godine, a Real je za njegove usluge platio Flamengu 45 miliona eura. 23-godišnjak je za Real već upisao 258 nastupa te zabio 78 golova i dodao još 75 asistencija. Ono što ga posebno odvaja su nevjerojatne brojke u Ligi prvaka. U elitnom klupskom takmičenju je debitirao u studenom 2018. godine ušavši s klupe na gostovanju kod Viktorije Plzen (0:5) te je odmah upisao i asistenciju.

Počevši od te utakmice, brazilski reprezentativac sa 28 nastupa za izabranu vrstu, upisao je ukupno 54 nastupa u Ligi prvaka. Zabio je 20 golova i upisao 22 asistencije. To su već impresivne brojke, ali još impresivnije su one od kada je Vinicius postao standardni prvotimac Reala u sezoni 2021./22.

U posljednje tri sezone Lige prvaka, Vinicius je upisao 33 nastupa, a učinak mu je fantastičan. Zabio je 16 golova i tome dodao 15 asistencija, a u prosjeku izravno sudjeluje u golu Reala svakih 93 minute. Nitko u zadnje tri sezone nema više golova i asistencija od Viniciusa u Ligi prvaka. On ih ima ukupno 31, a slijedi ga Kylian Mbappe s 28, Robert Lewandowski s 25, Erling Haaland s 23 i Karim Benzema s 22 izravna sudjelovanja (golovi i asistencije) u Ligi prvaka.