Velež ima minimalnu prednost na poluvremenu protiv Posušja

U okviru 30. kola WWin lige Bosne i Hercegovine na stadionu Rođeni igraju FK Velež i HŠK Posušje, na poluvremenu rezultat je 0:0

Domaća ekipa je na startu utakmice imala dva kornera, ali nisu uspjeli da naprave ozbiljniju priliku koja će ugoroziti gol protivnika. Kamenar je u 10. minuti ima dobru priliku, ali golman Hadžikić se sjajno istakao i tako nije dozvolio gostima da dođu u prednost.

U 15. minuti Velež dolazi do vodstva preko Mlinarića nakon što je on iskoristio odličan centrašut od Šturma. U 24. minuti Velež je mogao da poveća prednost, Vehabović će nakon sjajne akcije pogodio prečku. Veležje postigao još jedan gol, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Hadžikić je u 41. minuti opet spasio svoj tim nakon što je odlično odbranio pokušaj Karla Kamenara. Bio je to udarac iskosa sa nekih 7. metara