Tim 26. kola SC: Mostarski derbi odlučio Mario Ćuže, u sarajevskom briljirao Vedad Muftić

Redakcija portala Sport Centar odabrala je tim 26. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine. U ovom kolu odigrana su dva gradska derbija. U mostarskom je slavio Zrinjski minimalnih 1:0, dok je u sarajevski okončan bez golova. Odlučili smo se za formaciju 3-4-2-1. No, krenimo redom.

Vedad Muftić (Željezničar)

Prvo ime dvoboja na Grbavici. Najzaslužniji što su Plavi osvojili bod u vječitom derbiju. Sve udarce igrača Bordo tima, koji su išli u okvir gola, zaustavio je čuvar mreže Plavih. Posebno se istakao odbranom u 90. minuti kada je glavom šutirao Mehmedović, a Muftić je sjajnom paradom izbacio loptu u korner. Prethodno je zaustavio udarce Hasića, Duljevića, Mustafića, Oliveire. Također, nastavio je dobru formu nakon što je u prošlom kolu odbranio jedanaesterac u Modriči u okršaju sa Slogom Meridian.

Toni Šunjić (Zrinjski)

Stoper Plamića u mostarskom derbiju bio je na visini zadatka. Kod jedinog pogotka sjajno je glavom asistirao za Ćužea koji je matirao Hadžikića. Šunjić je komandovao posljednjim bedemom aktuelnih prvaka i bio je odličan u zračnim dvobojima. Dakako, nekadašnji reprezentativac BiH vratio se ove zime u grad na Neretvi i opravdao svoju reputaciju. U nastavku prvenstva bit će jedan od glavnih karika u lancu Željke Petrovića.

Mustafa Šukilović (Tuzla City)

Stoper Tuzla Cityja dobro je odradio svoj posao u okršaju njegovog tima protiv Širokog Brijega. Tuzlaci su slavili 3:1, a odbranu je tim sa Tušnja držao je upravo Šukilović. Snažan igrač koji dominira u duelima. Veliki je radnik na terenu i igra do krajnjih granica svojih mogućnosti. Sjajnih je defanzivnih sposobnosti.

Nemanja Cavnić (Željezničar)

Željezničar je stigao do boda u dvoboju sa Sarajevom. Premda su 70 minuta igrali s igračem manje. No, sve nalete Bordo tima izdržala  je odbrana Plavih. Predvodio je Nemanja Cavnić koji je u drugom dijelu, nakon crvenog kartona Edina Cocalića, bio centralna figura domaćih. Spasio je u nekoliko navrata svoj gol. Činio je neprobojni zid ispred gola Muftića. Sve u svemu, zaslužuje ”palac gore”.

Muhamed Buljubašić (Sarajevo)

Bez dvojbe, uz Mustafića je u timu sa Koševa najbolji je bio – Muhamed Buljubašić. Ratoborni veznjak Sarajeva najveća je snaga Bordo tima. Dirigent igre koji je svojim potezima oduševio u Dolini ćupova. Veliku želju za dokazivanjem potvrđuje svojim izvedbama na terenu. U nekoliko navrata sjajno je asistirao svojim saigračima. Već se za njegove usluge zanimaju brojini klubovi, a Buljubašić je zalog za budućnost koševskog tima.

Sacha Boris Roger Marsović (GOŠK)

Postigao pobjedonosni gol za tim iz Gabele na gostovanju u Ugljeviku Zvijezdi 09. Bilo je to u 45. minuti. Na taj način povećao je šanse za opstanak svom timu. Ovaj veznjak stigao je u GOŠK u zimskom prelaznom roku. A nosio je dresove Inter Zaprešića, Šibenika, Domžala… U borbi za opstanak bit će izuzetno važan igrač prvog šefa struke Admira Adžema.

Karlo Kamenar (Posušje)

Junak Posušja, bio je ključni igrač u ovom susretu. Iako je Igman kontrolirao većinu utakmice, sve se promijenilo kada je Kamenar u posljednjem minutu regularnog dijela utakmice, nakon asistencije Bobana, postigao sjajan gol i matirao nemoćnog Čemana. Ovaj tridesetogodišnji fudbaler postigao je svoj šesti pogodak u ligi i dodao tri asistencije, čime je još jednom potvrdio svoju važnost u ekipi.

Jakov Blagaić (Borac)

Još jednom pružio jako kvalitetnu partiju za trenutnog lidera WWin lige Bosne i Hercegovine. U prethodnom kolu, Borac je na svom terenu savladao Slogu rezultatom 1:0, a upravo je Blagaić asistirao Grahovcu za pobjedonosni gol. Ovaj dvadesetčetverogodišnji fudbaler je ove sezone u ligi učestvovao u 10 pogodaka, postigavši tri gola i dodavši sedam asistencija, čime se ističe kao jedan od ključnih igrača Borca ove sezone.

Mario Ćuže (Zrinjski)

Nastavlja svoj niz odličnih nastupa. U posljednje dvije utakmice postigao je tri gola. Mostarski derbi završen je rezultatom 1:0, a jedini strijelac gola bio je upravo Mario Ćuže. Trenutno najskuplji igrač Plemića ove sezone u ligi postigao je sedam pogodaka i dodao pet asistencija, što sigurno opravdava njegov novi ugovor potpisan početkom ove sezone.

Mirzad Mehanović (Tuzla City)

Najbolji igrač Tuzla Cityja još jednom je pokazao svoju izuzetnu igračku kvalitetu i nastavio nizati sjajne nastupe ove sezone. U posljednje tri utakmice postigao je isto toliko golova. Na utakmici između Tuzla Cityja i Širokog Brijega, odigranoj na Tušnju, Mehanović je postigao gol u 28. minuti koji će se dugo pamtiti. Primijetio je da je golman nešto više izašao izvan gola, te je sa gotovo centra igrališta izveo fenomenalan udarac koji je završio u mreži. Dodatno, u 71. minuti izborio je jedanaesterac za svoj tim, čime je zaslužio epitet igrača utakmice.

Esmir Hasukić (GOŠK Gabela)

Prekinuo je svoj golgeterski post u Ugljeviku, gdje je njegov tim ostvario izuzetno važnu pobjedu i osvojio tri boda. Njegov pogodak istakao ga je na vrhu liste strijelaca GOŠK-a. Trenutno broji šest postignutih pogodaka, što ga čini vodećim strijelcem, prestigavši tako svog kolegu Skorupa koji ima pet golova.