Thomas Tuchel uprkos porazu od Heidenheima neće dobiti otkaz

Bavarski velikan priredio je još jedno neugodno iznenađenje svojim navijačima. Bavarci su na gostovanju poraženi od Heidenheima rezultatom 3:2.

Iako su na poluvremenu imali prednost od 0:2, domaćin je u drugom poluvremenu uspio postići tri gola i savladati Bayern te na taj način dodatno ugroziti šanse za odbranu titule prvaka Bundeslige.

Nakon novog poraza, ponovo su se intezivirale priče o otkazu Thomasa Tuchela koji sa klupe predovodi Bayern. No, sudeći po navodima Fabrizija Romana od toga neće biti ništa.

Dobro informisani italijanski novinar je objavio da Tuchel neće biti otpušten te da će biti na klupi kluba iz Minhena i u predstojećem duelu Lige prvaka koji Bayern igra protiv Arsenala.

Današnji poraz je bio šesti ovosezonski Bayernu, što je prvi put od sezone 2011./12. da Bayern u jednoj sezoni Bundeslige zabilježi više od pet poraza, također je Heidenheim prvi bundesligaški debitant koji je savladao Bayern još od 2000. godine.

Duel Arsenala i Bayerna u okviru četvrtfinala Lige prvaka igra se za tri dana 09. aprila.