Studenti savladali Konjic u Skenderiji

U okviru prve finalne utakmice play offa A2 lige BiH grupa jug za ulazak u A1 ligu BiH u sarajevskoj Skenderiji sastali su se Studenti (razvojni tim Bosne Meridinabet) i Konjic, a pobjedu su slavili igrači domaćeg tima sa 73:63.

Na samom startu susreta gosti iz Hercegovine su odlično otvorili meč i imali su prednost od 2:14, do kraja prvog dijela izabranici Admira Prašovića su stigli do izjednačenja 14:14.

Druga četvrtina u prepunoj maloj dvorani Skenderija ponudila je sjajnu košarku, a Studenti su na poluvremenu imali prednost od 34:31.

Mladi igrači razvojnog tima Bosne Meridianbet su u treću četvrtinu odigrali sjajno kako u odbrani tako i u napadu te su pred posljednjih dest minuta imali visokih +14 (58:44).

Definitivno pitanje pobjednika riješeno je sredinom četvrtog perioda kada su Studenti imali prednost od 66:50.

Na kraju su Studenti slavili sa 73:63.

U redovima domaćih najviše su se istakli Emir Likić  koji je postigao 21 poen, kao i Elmin Džafić sa 16 poena i osam skokova. Kod Konjica su se istakli Bakir Pilav sa 15 poena i Ajdin Bećirović sa 14 poena i deset skokova.

Drugu susret play off serije igra se naredni vikend u Jablanici gdje je Konjic domaćin.

Studenti – Konjic 73:63 (14:14, 20:17, 24:13, 15:19)

Dvorana: Skenderija Komesar: Almir Akšamija (Sarajevo) Sudije: Seid Nožinović, Nermin Kasumović (Tuzla), Dženan Hasić (Crkvice).

Studenti: Nuhić, Mandžukić 6, Tutić 2, Bučuk 10, Džafić 16, Jašarević 11, Damadžić 7, Likić 21, Ćuković, Krupić, Kadić, Škoro.

Konjic: Kozić 11, Pilav 15, Drina 3, Cokoja, Novalić 2, Hasagić, Hadžajlija 4, Golubić, Mehanoli 2, Bećirović 14, Parcan 8, Graho 4.