Sporting Lisabon osvojio jubilarni dvadeseti naslov prvaka Portugala

Sporting iz Lisabona je osvojio svoj 20. naslov prvaka Portugala, matematički osiguravši titulu nakon što je Benfica doživjela poraz od Famalicão rezultatom 2:0 u 32. kolu portugalske lige.

Rodriguez je postigao pogodak za Famalicão u 71. minuti, dok je Youssouf dodatno pogodio mrežu Benfice u 85. minuti utakmice, što je izazvalo veliko slavlje među igračima i navijačima Sportinga.

Sporting trenutno drži prvo mjesto na tabeli sa 84 boda, uz nedostižnu prednost od osam bodova nad drugoplasiranom Benficom, koja ima 76 bodova, sa još dva kola do kraja prvenstva.

Benfica i dalje drži rekord po broju osvojenih naslova sa 38 titula prvaka Portugala, dok Porto ima 30. Sporting, koji je ove sezone ostvario 27 pobjeda, tri remija i dva poraza, osvojio je naslov prvaka prvi put od sezone 2020/21.

Ekipa Rubena Amorima do kraja sezone imat će priliku osvojiti duplu krunu, pred njima je i finalni meč portugalskog Kupa u kome će snage, 26. maja, odmjeriti sa Portom.