Senijad Ibričić vrijeđao sudije sarajevskog derbija na Grbavici

Sinoć je na Stadionu “Grbavica” odigran 152. sarajevski derbi između Željezničara i Sarajeva, a isti je završen bez golova.

U uzavreloj atmosferi na “Grbavici”, što je i očekivano od najveće utakmice bosanskohercegovačkog fudbala, svoj “performans” je imao i sportski direktor Sarajeva Senijad Ibričić.

On je sa zapadne tribine “Grbavice” uputio psovke četvrtom sudiji Milošu Gigoviću i glavnom sudiji Erminu Sivcu. U snimku objavljenom na društvenim mrežama možete pogledati primitivni istup Ibričića.

Podsjetimo, Ibričić je suspendovan sa funkcije koju obavlja u “Bordo klubu” nakon što je prije početka uzvratne utakmice četvrtine finala Kupa Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Borca ušao u svlačionice za službena lica na Koševu te uputio užasne prijetnje Mateu Musi, glavnom arbitru utakmice. Također, Ibričić je suspendovan zbog podsticanja fudbalera da napuste teren, što su oni i učinili minutu prije završetka utakmice pri rezultatu 2:1 za Borac.

Ibričić je suspendovan na sedam mjeseci, te je kažnjen sa 3.000 KM.