Sassuolo prokockao dva gola prednosti protiv Milana

Fudbaleri Sassuola i Milana remizirali su rezultatom 3:3 u utakmici 32. kola italijanske Serije A.

Domaći tim je u 53. minutu imao prednost od 3:1, djelovalo je da će upisati trijumf i pobjeći iz opasne zone, ali nije uspio izdržati pritisak te su gosti odnijeli bod.

Sassuolo je furiozno krenuo i već poslije deset minuta igre je vodio sa 2:0.

U četvrtom minutu je Pinamonti pokupio sjajan pas Thorstvedta i efektnim udarcem sa 12 metara savladao golmana Sportiella, a u desetom se hitronogi krilni napadač Lauriente sjurio ka golu Milana sa lijeve strane, uletio u kazneni prostor i iz dugog pokušaja poslao loptu u mrežu iz peterca, za 2:0.

Milan se vratio u meč u 20. minuti, kada je Rafael Leao postigao fantastičan pogodak, u svom stilu. Dobio je pas na lijevom boku od Musaha, ispred sebe je imao dvojicu čuvara, prevario ih je, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem sa nekih 12-13 metara pogodio dalji ugao, za 2:1.

Do kraja prvog poluvremena više nije bilo golova, a domaćin je na startu drugog, u 53. minutu, ponovo stigao do dva razlike, pošto je Sportiella još jednom matirao Lauriente, za 3:1.

Nije se Milan predao, krenuo je po pogodak i došao do njega u 59. minutu. Leao je opet probio po lijevoj strani i uputio jako neugodan centaršut u peterac, golman Consigli je kratko odbio loptu, ali samo do Luke Jovića, koji ju je sa šest metara rutinski poslao na željeno mjesto, za 3:2.

Ostalo je još mnogo vremena, Sassuolo je pokušao izdržati i doći do krucijalnih bodova u borbi za opstanak, ali nije uspio.

Igrao se 84. minut kada je Milan izveo korner sa desne strane, nastala je velika gužva u kaznenom prostoru, a u pravom “rikošetu” je rezervista Gabbia nekako doturio loptu do drugog rezerviste Okafora, a švicarski napadač s linije peterca zatresao mrežu, za 3:3.

Milan je ostao drugi na tabeli sa 68 bodova, a Sassuolo je pretposljednji 19. sa 26 bodova i čeka ga grčevita borba za opstanak sa Veronom, Frosinoneom, Empolijem i Udineseom.