Radnički pobijedio Igman u drugoj utakmici i izborio plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine

Sportska dvorana “Mirsad Hurić” bila je domaćin druge utakmice finala A1 lige BiH za ulazak u Prvenstvo BiH. U prvoj utakmici košarkaši Radničkog su slavili gostujućom pobjedom rezultatom 73:98. Druga utakmica je završena rezultatom 95:77.

Prva četvrtina pripala je igračima Radničkog, koji su sjajno otvorili utakmicu te nakon prvih deset minuta imali prednost od 13 poena (28:15). U drugoj četvrtini košarkaši Radničkog su nastavili s dobrim igrama te su drugu četvrtinu priveli kraju rezultatom 50:34. Igrači Radničkog su nastavili s dobrim igrama i u trećoj četvrtini, koja je završena rezultatom 70:55. U posljednjoj četvrtini su rutinski priveo meč kraju i ostvarili pobjedu rezultatom 95:77. Najefikasniji igrači utakmice bili su Cameron Copeland sa 19 poena i Amar Balić sa 20 poena.

Radnički – Igman Burch 95:77