Prva liga FBiH: Stupčanica slavila pobjedu i nastavila utrku za prvo mjesto, Čelik poražen na Bilinom Polju

Danas su u terminu od 17:00 odigrane preostale tri utakmice 23. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Stupčanica je na svome terenu savladala banovićku Budućnost sa 3:1 i time je zadržala nade za osvajanje prvog mjesta i plasman u WWin ligu Bosne i Hercegovine iduće sezone. Domaći su već u 16. minuti stigli do vodstva pogotkom Mehanovića, da bi na 2:0 povisio Božić u 32. minuti. Treći gol za Stupčanicu, a svoj drugi danas, u 53. minuti postigao je Mehanović. Počasni pogodak za goste djelo je Dialloa iz 90. minute.

Stupčanica je tako došla do svoje 15. pobjede ove sezone i održala je zaostatak od pet bodova za vodećom Slobodom. U narednom kolu Stupčanica će gostovati Gradini dok će Budućnost, nakon četvrtog uzastopnog poraza, ugostiti Radnik.

Čelik je na Stadionu “Bilino Polje” pružio još jedno razočarenje svojim navijačima. Ovoga puta je tri boda iz Zenice odnijelo gračaničko Bratstvo. Gosti su slavili sa 1:0 a jedini gol na utakmici djelo je Smajića iz 22. minute. Bratstvo je došlo do šeste pobjede u nizu i sada se nalazi na trećem mjestu a u narednom kolu će ugostiti Tomislav. Čelik se zadržao na osmom mjestu i u narednom kolu gostuje TOŠK-u.

Upravo je TOŠK poražen u trećem današnjem meču, i to od Gornjeg Rahića u gostima rezultatom 2:1. TOŠK je došao u vodstvo već u trećoj minuti pogotkom Sejmenovića ali u nadoknadi prvog poluvremena domaći pogotkom Mahmuda dolaze do izjednačenja. Za preokret i pobjedu domaćih pobrinuo se Mehmedović u 89. minuti utakmice.

Gornji Rahić će u narednom kolu gostovati Simm Bauu, dok će TOŠK dočekati Čelik.