Prva liga FBiH: Bitna pobjeda TOŠK-a u Kaknju, Čelik savladao Rudar

U okviru 21. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrano je nekoliko veoma zanimljivih mečeva.

FK Goražde – NK Bratstvo 0:1

Četvrtoplasirana ekipa Goražda je na domaćem terenu ugostila Bratstvo iz Gračanice. Gosti su ostvarili minimalnu pobjedu golom Maida Jaganjca iz 39. minute. Sa nova tri boda Bratstvo je došlo do sedme pozicije na tabeli, a Goražde je uprkos dva uzastopna poraza i dalje četvrta ekipa prvenstva.

NK Mladost – FK TOŠK 1:4

Jedan od derbija za opstanak u Prvoj ligi igran je u Doboju kod Kaknja, a domaća ekipa Mladosti je ugostila TOŠK iz Tešnja koji je ostvario ubjedljivu gostujuću pobjedu. Već u 23. minuti gosti su poveli golom Durakovića, ali su domaći igrači preko Piljuga izjednačili u 41. minuti, a samo četiri minute kasnije Delibašić postiže gol za novo vodstvo gostiju. Do kraja su gosti preko Sejmenovića i Nuhanovića došli do još dva gola i bitne pobjede koja ih je dovela do 11 mjesta. Mladost je nakon novog poraza ostala posljednja sa svega 14 osvojenih bodova.

FK Radnik – BFK Simm Bau 1:3

Nevjerovatna utakmica igrana je u Hadžićima gdje su gosti iz Maglaja uprkos činjenici da su igrali više od sat vremena sa dva igrača manje slavili sa 1:3. Pandžić je dobio crveni u 12. minuti, a Šabanović je postigao gol tri minute kasnije za vodstvo domaćih. Nedugo zatim u 29. minut pocrvenio je i Amer Pilav, a deset minuta kasnije gosti sa devet igrača postižu gol za izjednačenje Vazda je pogodio. Do kraja golovima Nurulaha Harbaša u razmaku od četiri minute gosti dolaze do pobjede. Radnik se nakon ovog poraza našao u nezavidnoj poziciji sa svega tri boda više od pozicije koja vodi u niži rang.

NK Čelik – FK Rudar Kakanj 2:1

Komšijski derbi igrali su na Bilinom polju Čelik i kakanjski Rudar. Već u šestoj minuti domaćin je preko Farisa Bajramovića poveo, a u 60. minutu Čelik je udvostručio prednost. Do kraja su gosti iz Kaknja golom Idriza Šabića uspjeli smanjiti zaostatak, ali ne i doći do pozitivnog rezultata. Čelik je nakon nova tri boda šesti na tabeli, a Rudar je nakon novog poraza ponovo došao na poziciju koja vodi u niži rang.

NK Zvijezda – NK Jedinstvo 5:0

U drugom derbiju za opstanak, sigurnu i ubjedljivu pobjedu slavila je Zvijezda iz Gradačca koja je sa čak pet golova ispratila goste iz Bihaća. Strijelci za domaće bili su Matias Da Silva koji je dva puta tresao gostujuću mrežu, te Mahir Osmić, Said Bajrić i Emin Trnka. Zvijezda je sa ovom pobjedom barem do narednog kola došla u sigurnu zoni i samo dva boda od današnjeg rivala koji se trenutno nalazi na 12. poziciji.