Poluvrijeme u Gabeli: Golman domaćih izuzetno raspoložen i zaustavio je sve napade Zrinjskog

U toku je posljednja utakmica 31. kola WWin lige Bosne i Hercegovine u kojoj GOŠK dočekuje aktuelnog prvaka Zrinjski. Trenutni rezultat utakmice je 0:0.

GOŠK je u ovu utakmicu ušao nakon dva uzastopna poraza, prvo su u Gabeli poraženi od Željezničara rezultatom 1:2, a potom su kod lidera tabele, ekipe Borca, poraženi rezultatom 3:1. S druge strane, Zrinjski je u dosta boljoj formi, s pet pobjeda u posljednjih pet utakmica, uključujući i pobjedu protiv Borca u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Na samom početku utakmice, očekivano su “Plemići” imali veći posjed lopte. Prvu priliku na utakmici imao je drugi najbolji strijelac Zrinjskog, Ćuže, čiji udarac brani golman GOŠK-a Vasilj. U 16. minuti, Corda sjajno šutira, ali fantastičnom intervencijom golman GOŠK-a izbacuje loptu u korner. Nakon kornera, Savić šutira, ali Vasilj uz pomoć stative ostavlja svoju mrežu netaknutom. Gosti su dosta opasniji u prvih 20 minuta, dok domaći tim nije imao pravih prilika.

Hasukić pokušava šutirati, ali jedan od defanzivaca Zrinjskog dobro reaguje i izbacuje loptu iz svog šesnaesterca. Gosti nastavljaju prijetiti, ovaj put preko Kiša, ali raspoloženi Vasilj ponovo dobro reaguje. Nakon toga, igra postaje nešto mirnija bez pravih prilika. Najveća prilika za domaće fudbalere dolazi u 40. minuti kada lopta dolazi do Ikića koji šutira i pogađa sastav gola. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika za gol.