Poluvrijeme: Tuzla City vodi, Mirzad Mehanović nastavio golgeterski niz

Od 13:30 počela je prva utakmica 25. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između Posušja i Tuzla Cityja. Trenutni rezultat utakmice je 0:1.

Posušje je u ovu utakmicu ušlo nakon pobjede u Gabeli protiv GOŠKa rezultatom 0:1, dok je Tuzla City deklasirana na Tušnju rezultatom 1:5 i već tri utakmice ne znaju za pobjedu.

Na samom otvaranju utakmice nije bilo prilika. Domaći fudbaleri su imali nešto veći posjed lopte. Nakon jednog pokušaja Pantelića, Galić očajno reaguje, lopta mu prolazi kroz noge, ali na njegovu sreću uspio je uhvatiti na samoj gol liniji. Mogla je skupo koštati ova greška domaće igrače.

Nakon toga prijetio je Kamenar u 12. minuti utakmice, ali je lopta otišla iznad gola Abdulahovića. Prvi žuti karton na utakmici pokazan je u 25. minuti utakmice za gostujućeg igrača Delimeđca.

Poveli su gosti u 27. minuti utakmice. Nakon odlične akcije koju je započeo Hodžić dugom loptom prema Hadžiću, koji je sjajno spustio loptu za Mehanovića, ovaj rutinski pogađa za vodstvo od 0:1. Nakon primljenog pogotka, domaći fudbaleri su krenuli nešto ofanzivnije, ali bez problema za golmana Abdulahovića. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:1.