Poluvrijeme: Široki Brijeg zasluženo vodi protiv GOŠK-a

U toku je utakmica 25. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između ekipa Širokog Brijega i GOŠK-a na Stadionu “Bare” u Čitluku.

Utakmicu su malo agilnije otvorili gosti iz Gabele koji su na početku uvezali nekoliko kornera i imali loptu više u svome posjedu, ali bez konkretne prilike.

Međutim, Široki Brijeg je bio taj koji je prvi došao do pogotka. Praktično iz prve ozbiljne prilike, u 17. minuti, Ćavar je lijepo pogodio iz slobodnog udarca za 1:0.

Nakon pogotka Ćavara utakmica se malo više “otvorila” na obje strane. U 21. minuti Ikić je dobro šutirao glavom, ali Bender još bolje brani.

U 28. minuti Ćavar je šutirao sa preko 20 metara, ali lopta odlazi preko gola, a u 34. minuti Kuprešak se našao u odličnoj prilici, “jedan na jedan” sa golmanom gostiju, ali pogađa prečku i propušta odličnu priliku da udvostruči prednost svoje ekipe.

Potom je uslijedio nešto mirniji period igre u kojem je Široki Brijeg imao kontrolu nad igrom, ali većih uzbuđenja nije bilo.

Finiš prvog poluvremena nam je donio dvije dobre prilike za današnjeg “domaćina”. Najprije u 41. minuti Chinedu pokušava uposliti Kpana kojem je malo nedostajalo da dođe do lopte. Potom u 45. minuti Kuprešak ponovo izlazi sam pred golmana gostiju i šutira, ali lopta odlazi pored gola.

Vodstvom Širokog Brijega od 1:0. okončan je prvi dio utakmice.