Poluvrijeme na Grbavici: Sarajevski derbi bez golova, Željezničar s dva igrača manje u nastavku

Igra se 152. sarajevski derbi na Grbavici. Nakon prvih 45 minuta rezultat je 0:0.

Već u 3.minuti žuti karton je dobio Radović iz Sarajeva. Igrao se 7. minut kada je Krpić pokušao glavom, ali nije bio precizan. Nakon toga je tim sa Koševa zaprijetio preko Kyeremeha.

Ovaj nogometaš je iz izgledne prilike u 17. minuti iz izgledne situacije šutirao pored gola. Minut poslije Muftiću ispada lopta, ali kasne igrače Sarajeva.

U 19.minuti glavni sudija Ermin Sivac pokazao je direktan crveni karton za Amera Hiroša nakon udaranja Edina Julardžije. Pomenuti veznjak Bordo tima je požutio, a kasnije i Kyeremeh. Kod Plavih su požutili Krpić i Štilić. Igralo se grubo s obje strane.

U tim trenucima igralo se najčešće između dv šesnaesterca. Hamza Čataković je u 37.minuti isprobao svoj šut, ali lopta odlazi preko gola. Minut poslije Muftića je probao iznenaditi Radović,ali bez uspjeha.

U 44.minuti Mustafić šutira, Muftić odbija loptu, ali iz drugog puta je hvata. Čataković je čekao odbijenu loptu. Pet minuta je prvi dio produžio je Sivac. A odmah je Cocalić dobio crveni karton sasvim opravdano nakon što je srušio Kyeremeha koji je sam išao prema golu. Poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0.