Poluvrijeme na Grbavici bez golova: Željezničar napadao, ali Široki Brijeg izdržao sve udare

Igra se utakmica 28. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Širokog Brijega na Grbavici, a nakon prvih 45 minuta rezultat je 0:0.

Plavi su pod imperativom pobjede ušli u ovaj okršaj jer se nalaze u opasnoj zoni. Osim toga, nakon poraza u Posušju smijenjen je kompletan stručni štab tima sa Grbavice, a kao privremeno rješenje postavljen je Dino Đurbuzović sa pomoćnicima.

Domaći su krenuli ofanzivno. Već u 5. minuti Mekić dobro šutira iz izgledne prilike, ali Puljić brani. Gosti su uzvratili u 17. minuti kada je Mašić , nakon kornera, glavom šutirao preko gola.

Plavi su težili da postignu pogodak. Štilić je pokušao pogoditi u 22. minuti, ali bez uspjeha. Igrao se 29. minut kada je Boljević izveo skraćeni korner, nakon prekršaja, ali je njegov udarac završio u bloku igrača Širokog Brijega.

Četiri minute poslije Galić je dobro centrirao za Krpića koji glavom šutira po sredini gola i čuvar mreže Širokog Brijega lako hvata loptu. Glavni sudija Njegomirović pokazao je žuti karton za Štilića u 37. minuti zbog simuliranja u šesnaestercu gostiju.

Radinović je u 40. minuti oprobao svoj šut,a li lopta odlazi visoko preko gola. Boljević u 43.minuti glavom pokušava, Puljić je oprezan. Ostalo je 0:0.