Poluvrijeme: Igman imao više od igre, ali Tuzla City na odmor odlazi s vodstvom

U toku je posljednji susret 29. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između ekipa Tuzla Cityja i Igmana na “Tušnju.

Rezultat nakon prvih 45 minuta glasi 1:0 u korist Tuzla Cityja.

Gosti iz Konjica su ofanzivnije ušli u ovaj susret. Već od samog starta su preuzeli inicijativu i posjed lopte, ali na pravu priliku smo čekali do 12. minute. Tada je Mešinović šutirao sa 16 metara ali lopta odlazi pored gola.

Tek u 22. minuti bilježimo i prvu priliku za Tuzla City. Hadžić dodaje glavom loptu za Pantelića, koji također glavom šutira sa sedam metara, ali lopta ide preko gola.

Već u narednom napadu gosti ponovo ozbiljno prijete. Ramić je progirao Hebibovića koji dobro šutira iz teške pozicije ali Abdulahović brani njegov udarac. U 28. minuti Denković je prošao po lijevoj strani i uputio centaršut, ali malo kasni Janketić i propušta dobru priliku za pogodak.

U 31. minuti Hebibović je ubacio iz slobodnog udarca, a Ramić s nekoliko metara nije uspio da loptu ubaci u mrežu.

Uslijedile su potom dvije dobre prilike za Tuzla City koje je imao Irfan Hadžić. Najprije u 34. minuti šutira pored gola, a zatim u 36. šutira glavom sa 15-ak metara, ali lopta odlazi preko gola. I Pantelić je imao dobru priliku u 39. minuti ali se u završnici napada spetljao.

Ono što Panteliću nije uspjelo u 39. minuti, uspjelo mu je tri minute poslije. Osmić je ubacio loptu, Pantelić je bio najviši u skoku i glavom pogađa za 1:0.

Malo zatim, u 44. minuti, gosti ponovo imaju dobru priliku. Nakon jedne gužve pred golom Tuzla Cityja Hebibović loše šutira i lopta odlazi daleko od gola.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli više prilika te se na odmor otišlo s prednošću Tuzla Cityja od 1:0.