Poluvrijeme: Borac vodi protiv Sloge

U toku je druga utakmica 26. kola WWin lige Bosne i Hercegovine, gdje Borac na svom terenu dočekuje ekipu Sloge. Trenutni rezultat utakmice je 1:0 u korist domaćih fudbalera. Domaći su u ovu utakmicu ušli nakon remija u Mostaru protiv Veleža, dok su gosti poraženi u Modriči od Željezničara rezultatom 0:3.

Borac i Sloga su se već sastali dva puta ove sezone, a oba puta su pobjedu odnijeli Banjalučani. Na domaćem terenu slavili su sa uvjerljivih 5:0, dok su na gostovanju ostvarili pobjedu rezultatom 0:4.

Domaći fudbaleri su poveli iz prve prave prilike. Blagaić je uposlio Grahovca koji je matirao Traku i postigao svoj treći gol u sezoni. Gosti su prvi put zaprijetili u 15. minuti kada je defanzivac Nikolić šutirao, ali je lopta otišla iznad gola domaćih. Minut kasnije, Sloga je imala jako dobru šansu kada se Redžić našao u odličnoj poziciji, ali je Milošević odbranio njegov udarac.

Nakon toga, utakmica je postala prilično dosadna bez pravih prilika, iako je Borac imao veći posjeda. U 29. minuti, Veslinović je ubacio loptu sa lijeve strane, Redžić je pokušao glavom, ali je Milošević bio siguran. Minut kasnije, Vuković je dobro ubacio, Blagaić šutirao, ali je Trako sjajno odbranio njegov udarac.

Jagodić je obavio prvu izmjenu u 39. minuti, zbog povrede Veselinovića koji je zamijenjen Božičkovićem. Do kraja prvog poluvremena nije bilo značajnijih prilika, te je rezultat ostao 1:0 u korist Borca.

Borac – Sloga 1:0 (Grahovac 9’)