(POLUVRIJEME) Borac u finišu došao do minimalnog vodstva

Posljednja utakmica 30. kola WWin Premijer lige igra se u Banja Luci, gdje je domaćin Borac dočekao GOŠK. Rezultat nakon prvih 45 minuta igre bio je 1:0.

POLUVRIJEME 1:0

Rani crveni karton za goste

Ovaj susret donio je okršaj ekipe koja se bori za titulu prvaka, ali i desetkovane ekipe koja se grčevito bori za opstanak i svaki osvojeni bod im je zlata vrijedan. No, početak susreta je za goste bio kao iz najgore noćne more, posuđeni igrač Borca, Filip Račić, je već u trećem minutu susreta morao u svlačionicu. Glavni sudija susreta Dražen Marić je direktan crveni karton pokazao Račiću i tako goste ostavio sa deset igrača na terenu. Ikić je dobio žuti karton kod gostiju na klupi za rezervne igrače, a domaćin je bezuspješno pokušavao iskoristiti igrača više u prvoj polovini prvog dijela.

Igrao se 28. minut kada su gosti prvi put priprijetili, nakon jedne kontre napadač GOŠK-a Hasukić je šutirao sa distance, ali njegov udarac nije mnogo zabrinuo golmana domaćih. Borac je pokušavao pronaći rješenje za dobro postavljenu odbranu i raspoloženog Vasilja. U svom naumu domaći igrači uspjeli su doći u samom finišu prvog poluvremena, Jakov Blagaić je natrčao na ostavljenu loptu Lukića i ‘zakucao’ je u mrežu gostiju.