Poluvrijeme bez pogodaka: Tresla se prečka na obje strane, Boljević pogodio stativu i tri poništena gola

Igra se utakmica 31. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Igmana iz Konjica i sarajevskog Željezničara. Nakon prvih 45 minuta rezultat je 0:0.

U ovaj dvoboj domaći su ušli pod imperativom pobjede kako bi se približili luci spasa. S druge strane, Plavi su nakon serije trijumfa došli u sigurnu zonu. Treba napomenuti da su gosti imaju sjajnu podršku svojih navijača.

Igrači Igmana ušli su u meč ofanzivno. Nakon početnih ispitivanja snaga u 11. minuti sjajan kontra domaćih. Kapiten Hebibović je probio lijevu stranu i asistirao za Janketića koji dobro šutira, ali Muftić brani uz pomoć prečke. Nekoliko minuta poslije Ramić postiže pogodak koji je opravdano poništen zbog ofsjada.

U 15. minuti Hebibović je pucao iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila živi zid. Sjajan pogodak postigao je Stefan Denković iz slobodnog udarca u  22. minuti. Ipak, poništen je zbog toga što je Dupovac ometao živi zid Željezničara. Premda mnogima nije bilo jasno zbog čega je glavni sudija Jelić donio ovu odluku.

Nakon toga uslijedio je period nešto bolje igre Plavih. U 32. minuti Krpić je pogodio prečku. Samo minut poslije Boljević je pogodio stativu. Nakon burnih dešavanja nastupio je period mirnije igre – između dva šesnaesterca. Do uzbuđenja se čekalo do 40. minute kada Galić zamalo nije postigao autogol. Želio je glavom da izbaci loptu u korner, ali je ona prošla tik pored stative. U finišu je poništen pogodak Kripića zbog ofsajda.

Do kraja prvog dijela ostalo je nepopularnih 0:0.