Poluvrijeme: Bez golova u duelu Real Madrida i Bayern Munchena

U toku je uzvratna utakmica polufinala UEFA Lige prvaka između Real Madrida i Bayern Munchena na “Santiago Bernabeu”.

Oba tima su u egalu ušla ovaj susret s obzirom da je prva utakmica odigrana na “Allianz Areni” u Munchenu prošle sedmice završena bez pobjednika, rezultatom 2:2.

Prvu ozbiljnu priliku bilježimo u šestoj minuti kada Carvajal ubacio loptu pred gol gostiju ali na nju niko nije uspio natrčati. Dvije minute poslije je Gnabry loše odreagovao ispred gola domaćih nakon dodavanja Kanea.

U 13. minuti Vinicius Junior, junak Real Madrida iz prve utakmice u Munchenu, se našao u dobroj prilici ali iz velike blizine pogađa u lijevu stativu. U narednom napadu Rodrygo također šutira ali Neuer brani.

Nakon uvodnog dijela u kojem je Real Madrid bio daleko dominantniji tempo igre je opao i igralo se izuzetno oprezno, odnosno na sredini terena.

U 27. minuti Thomas Tuchel je bio primoran napraviti izmjenu zbog povrede Gnabryja kojeg je zamijenio Davies. Minutu poslije bilježimo i najozbiljniju priliku za goste. Kane je odlično šutirao nakon odbijene lopte ali je Lunin još bolje odreagovao i izbacio loptu u korner.

Nije, međutim, ta prilika bila dovoljna gostima da se “probude” i da uspostave kakvu-takvu ravnotežu na terenu. Real Madrid je nastavio kontrolisati utakmicu i držati posjed lopte uglavnom na polovini terena koja je pripadala Bayernu. U 40. minuti bilježimo i odličan pokušaj Kroosa kada je iz slobodnog udarca umalo pogodio same rašlje, ali Neuer odlično reaguje i brani ovaj pokušaj.

To je bilo sve što smo vidjeli u prvih 45 minuta na “Santiago Bernabeu” večeras.