Olympiacos ostvario historijski uspjeh: Igrat će finale Konferencijske lige

Olympiacos je na domaćem terenu branio prednost stečenu u prvom polufinalu Konferencijske lige igranom u Engleskoj. Na krilima Ayouba El Kaabija domaćin je ostvario pobjedu od 2:0 te na taj način zakazao finale sa Fiorentinom, prvo, historijsko za grčku ekipu.

Aston Villa je kao blagi favorit ušla u prvi susret polufinala Konferencijske lige, ali je na domaćem terenu priredila neugodno iznenađenje svojim navijačima i pretrpjela poraz rezultatom 2:4. Domaćin gotovo dva mjeseca ne zna za poraz na domaćem terenu pa će pokušati i večeras izboriti pozitivan rezultat te na taj način se priključiti Fiorentini u finalnom susretu.

Uprkos činjenici da su gosti ti kojima treba pobjeda, domaćin su nošeni odlično atmosferom već u 10. minuti došli do prednosti. Strijelac vodećeg gola bio je Ayoub El Kaabi kome je to četvrti gol u ovom polufinalnom dvomeču. Asistent vodećeg gola bio je španski internacionalac Quini. Gosti su nakon primljenog gola preuzeli terensku inicijativu i u prvih 25. minuta susreta imali su 82,9% posjed, ali to nije donosilo promjenu rezultata. Do isteka prvih 45 minuta rezultat se nije mijenjao i domaćin je sa prednošću od 1:0 otišao na zasluženi odmor. Napadač gostiju, Ollie Watkins je uputio četiri udarca prema golu domaćih, što je više nego zbir šuteva cijele ekipe Olympiacosa.

Upravo je Watkins bio prvi koji je zaprijetio u nastavku, ali je njegov udarac otišao iznad prečke golmana Tzolakisa. Koliko god gosti napadali u ovom uzvratu, domaćin, odnosno El Kaabi je bio taj koji je postizao golove, novi gol za domaćina El Kaabi je postigao u 78. minuti susreta, gol je prvobitno provjeravan zbog potencijalnog ofsajda, ali se poslije ispostavilo da je El Kaabi bio u dozvoljenoj poziciji i njegov peti gol u ovom dvomeču je priznat.

Olympiacos će u finalu Konferencijske lige snage odmjeriti sa Fiorentinom koja je sinoć eliminisala Club Brugge.