Nurkić upisao double-double učinak, Phoenix ponovo poražen

Minnesota je ostvarila pobjedu i u drugom susretu četvrtfinala play-offa Zapadne konferencije protiv Phoenixa.

Gosti iz Arizone imali su minimalno vodstvo na poluvremenu meča u Target Centeru (50:51), ali Timberwolvesi su bili bolji tim u nastavku i na kraju slavili sa 105:93 za vodstvo od 2-0 u seriji.

Pobjednički sastav predvodio je Jaden McDaniels sa 25 poena, dok je Devin Booker (20) bio prvi strijelac Sunsa.

Jusuf Nurkić je upisao double-double od 10 poena i 14 skokova (prvi skakač utakmice), tome je pridodao četiri asistencije.

Luka Garza je nastupio za Timberwolvese, ali svega dvije minute je proveo na parketu, bez postignutih poena.

Dallas je u tijesnom susretu ostvario pobjedu u gostima kod Los Angeles Clippersa. Sve je bilo jasno kada je Kyrie Irving pospremio tri slobodna bacanja za 90:96 na osam sekundi prije kraja. Paul George je trojkom za konačnih 93:96 tek ublažio poraz domaćeg tima. Sada je 1-1 u seriji.

Prvo ime Mavsa bio je Luka Dončića sa 32 poena, pratio ga je pomenuti Irving (23).

Indiana je iznenadila Milwaukee u gostima. Pacersi su slavili sa 108:125 i izjednačili na 1-1. Bitan podatak svakako je činjenica da su Bucksi i dalje bez povrijeđenog Giannisa Antetokounmpa.