Novak Đoković ispao u polufinalu Mastersa u Monte Carlu

Na Mastersu u Monte Carlu, najbolji teniser svijeta Novak Đoković iznenadio je mnoge svojim ispadanjem u polufinalu od Caspera Ruuda, trenutno desetog igrača na ATP listi. Ruud je uspio da savlada Đokovića rezultatom 2:1 u setovima.

U prvom setu, Norvežanin Ruud iskoristio je loš početak Đokovića i uspio da ostvari dva breaka, te je osvojio prvi set rezultatom 6:4. Međutim, Đoković je pokazao svoje pravo lice u drugom setu, bio je dominantan na terenu, napravio je dva breaka i izjednačio u setovima sa 6:1.

U trećem setu, Ruud je ponovno napravio break na početku, te brzo poveo sa 3:0. Međutim, Đoković se vratio sredinom seta kada je uspio da napravi break u sedmom gemu, izjednačio je na 4:4. Nažalost po srbijanskog tenisera, do tie-breaka nije došlo jer je Ruud ponovno napravio break u desetom gemu i slavio sa 6:4, čime je zaustavio Đokovića u borbi za treću titulu u Monte Carlu.

Ruud će se u finalu suočiti sa Stefanosom Tsitsipasom, dvanaestim igračem na ATP listi, koji je danas bio bolji od Jannika Sinnera rezultatom 6:4, 3:6, 6:4.