Nakon pobjeda u “majstoricama”: Fenerbahce i Olympiacos posljednji učesnici Final foura Eurolige

Večeras su odigrana preostala dva susreta četvrtine finala košarkaške Eurolige, a svoj plasman u naredni krug osigurali su Fenerbahce i Olympiacos.

Fenerbahce je u majstorici, s obzirom da su oni i francuski tim imali po dvije pobjede u seriji, u gostima savladao Monaco, i to nakon produžetaka, rezultatom 80:79.

Utakmica je bila izrazito uzbudljiva kao i cijela serija, a na kraju su trojkom Nicka Calathesa 19 sekundi prije kraja osigurali put u Berlin.

Najefikasniji u redovima Fenerbahcea je bio upravo Calathes sa 14 postignutih poena četiri asistencije i šest skokova, a 14 poena je dodao i Scottie Wilbekin. Najbolji pojedinac u redovima hrabrog Monaca bio je Mike James sa 20 postignutih poena te po tri asistencije i skoka.

Olympiacos je kao gost, također u majstorici, odnosno nakon 2:2 u seriji, savladao Barcelonu sa 63:59. Barceloni je definitivno pripao uvod u utakmicu ali je grčki tim odigrao odlično u nastavku, te su u ključnim momentima, odnosno posljednjim minutama, uspjeli sačuvati prednost i ostvariti veliku pobjedu.

Olympiacos je do pobjede predvodio Shaquielle McKissic sa 12 postignutih poena, a Kostas Papanikolaou je dodao 11. U redovima “Blaugrane” najviše se istaknuo Nicolas Laprovittola sa 17 postignutih poena, četiri asistencije i sedam skokova, dok je 13 poena postigao Alex Abrines.

Podsjetimo, svoj nastup na Final fouru su sinoć osigurali Real Madrid i Panathinaikos. Završni turnir Eurolige održat će se u Berlinu od 24. do 26. maja. Titulu prvaka “Starog kontinenta” brani Real Madrid našeg Džanana Muse, a u polufinalu će odmjeriti snage s Olympiacosom. Drugi polufinalni par će činiti Fenerbahce i Panathinaikos.