Nadal se osvetio De Minauru za poraz u Barceloni

Rafael Nadal je u Madridu uzvratio Australijancu Aleksu de Minauru za poraz prije 12 dana u Barseloni. Španac, deseti favorit na Mastersu u Madridu, pobijedio je De Minaura u dva seta nakon 122 minute igre – 7:6, 6:3.

Kralj šljake pokazao je da mu je forma u uzlaznoj putanji, jer je u drugom kolu Barselone lako izgubio od De Minaura. Nakon pobjede u taj-brejku prvog seta, Španac je odigrao odlično u drugom setu. Nije dopustio nijednu brejk loptu protivniku i dva puta je oduzeo servis Australijancu. Prvi put na početku drugog seta, a zatim i u devetom gemu.

Nadal je u prvom kolu prepustio samo gem Darvinu Blanču, ali De Minaur pripada svjetskom vrhu, u koji se Nadal vraća.

U 16. finalu, 512. igrač na ATP listi, Nadal ne bi trebao imati problema u meču sa 91. igračem iz Argentine, Pedrom Kaćinom, koji je u tri seta pobijedio Amerikanca Frensisa Tijafoa (7:6, 3:6, 6:4).