Milan ostvario pobjedu i učvrstio se na drugoj poziciji

Odigrana je druga utakmica 31. kola Serije A, a AC Milan je na svom stadionu deklasirao Lecce rezultatom 3:0.

Milan je u ovu utakmicu ušao nakon šest uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima, dok je Lecce podijelio bodove sa Romom u posljednjem kolu.

Utakmica je odlično krenula za Milan, već od šeste minute imali su prednost. Pulišić je postigao pogodak na asistenciju Chukwuenzea za 1:0. U 20. minuti novi gol u mreži gostiju. Adli je uposlio iskusnog Girouda, koji je postigao svoj 13. gol ove sezone, približivši se tako drugom strijelcu lige, Vlahoviću, na samo dva gola razlike. Lecce je igrao s igračem manje od 45. minute utakmice, kada je Krstović dobio direktan crveni karton. Na poluvremenu je rezultat bio 2:0. U 57. minuti se u listu strijelaca upisao i Leao, koji na svom kontu ima šest pogodaka i osam asistencija.

AC Milan – Lecce 3:0