(LIVE) Portugal 29:19 Bosna i Hercegovina: Domaći iskoristili sve greške naše reprezentacije i ostvarili visoku prednost

U okviru baraža za Svjetsko prvenstvo Bosna i Hercegovina gostuje u Portugalu, važna utakmica za izabranike Damira Doborca koji debituje na klupi rukometne reprezentacije BiH.

59’ Bosna uspjeva da smanji prednost

58’ Plus deset je za domaću ekipu

54’ Mislav Grgić je uspio da postigne gol, ali vrlo brzo dva eksprensa gola domaćina

52’ Porugalci vrlo lahko dolaze do golova, opet nakon kontre

51’ Naša reprezentacija uspjeva da smanji na minus sedam

50’ Plus osam za Portugal, jako slaba realizacija naše reprezentacije

48’ Brzo naša reprezentacija vraća na šest, ali i domaćani uzvraćaju i imaju plus sedam

47’ Ovo sad već nije dobro Portugalci odlaze na plus sedam

46’ Ovog puta Portugal odlazi i a plus šest

45’ Nova prednost od plus pet za domaću ekipu

44’ Herceg je ponovo pogodio, ali imaju spreman odgovor i Portugalci. Ostali su na +4.

43  Burić blista među stativama i skida novi zicer Portugalcima!

42’ Bomba Hercega ostavlja BiH u utakmici. Pogodio je za 18:14.

41’ Portugalci iz sedmerca stižu do vodstva od 18:13. BiH je prethodno promašila zicer preko Majstorovića.

37’Capdeville sjajno brani šut Panića, a potom je poništen gol Portugalaca zbog prestupa. Nije ni BiH potom iskoristila dobar kontranapad.

35’ Zmajevi sjajno otvorili drugo poluvrijeme, ali porugalci ponovo dopli na plus četiri

30’ Sjajna odbrana Burića

29’ Iz sedmerca gol postiže Vukšić

28’ Po prvi put Portugal odlazi na plus pet

27’ Porugal se vraća na plus četiri

25’ Zmajevi se vratili na minus dva, ali nakon time outa novi gol Portugala za plus tri

24’ Sjajna odbrana burića, a prije toga gol Hercega

21’ Faljić je van igre dvije minute nakon što je napravio prekšaj

20’ Petrović postiže gol iz igre nakon duže vremena

19’ Portugalci su postignuli gol iz kontre, a Bosna smanjiva rezultat preko Vukšića iz sedmerca

18’ Sada Bosna i Hercegovina postiže gol iz sedmerca

17’ Portugalci dolaze na plus 4 preko sedmerca

15’BiH postiže dva gola, a Portugalci jedan popravlja se ralizacija naše reprezentacije

13’ Time-out za našu reprezentaciju

11’ Portugal odlazi na +3

9’ Salvador postiže drugi gol

8’ Sjajna odbrana Benjamina Burića

7’ Nova odbrana golmana Portugala i novi gol sada je 3:1.

6’ Nakon sedmerca Portugal ponovo vodi.

4’ Marko Majstorević nakon kontre izjednačuje.

3’ Nakon odbrane golmana Portugala, Portugalci dolaze u vodstvo.

2’ Odbrana za Benjamina Burića

2’ Naša reprezentacija je prokockola kontru.

1’ BiH i Portugal maše prve udarce

1’ Utakmica je počela

Večerašnja utakmica igra se u portugalskom Guimaraesu, a revanš je na programu 12. maja od 17 sati u tuzlanskom Mejdanu.

Portugal: Manuel Gaspar, Gustavo Capdeville, Pedro Portela, Victor Manuel Iturriza Alvarez, Miguel Martins, Rui Silva, Leonel Fernandes, Diogo Branquinho, Alexandre Cavalcanti, Antonio Areia, Salvador Salvador, Goncalo Vieira, Joaquim Rebelo Vila Nova Nazare, Joao Gomes, Luis Frade, Fabio Magalhaes.

BiH: Benjamin Burić, Harun Hodžić, Senjamin Burić, Luka Knežević, Marko Panić, Marko Majstorović, Ibrahim Haseljić, Adi Mehmedćehajić, Milan Vukšić, Matej Ljubić, Pavle Petrović, Nemanja Peštić, Adin Faljić, Mislav Grgić, Dejan Malinović, Mirko Herceg.