(LIVE) HŠK Posušje – FK Željezničar 1:0: Deset minuta dijeli domaćina od velike pobjede

Dobrodošli na live tekstualni prenos utakmice 27. kola WWin lige Bosne i Hercegovine u kojoj će snage odmjeriti domaćin Posušje i ekipa Željezničara.

Domaćin je u ovaj susret ušao kao petoplsirana ekipa prvenstva, a gostima su bodovi neophodni u borbi za opstanak.

Denis Ćorić i Bruno Akrapović su susret počeli u sljedećim sastavima:

HŠK POSUŠJE: Galić, Vrgoč, Rozić, Kamenar, Stapić, Joao Erick, Marić, Hanuljak, Pavković, Lučić, Boban.

FK ŽELJEZNIČAR: Muftić, Radinović, Cavnić, Krpić, Mekić, Štilić, Karić, Galić, Boljević, Amoah, Selimović.

5’ Prvih pet minuta prošlo je bez ozbiljnijih prilika na jednoj ili drugoj strani.

7’ Prva prilika na meču, Kamenar je šutirao, ali je njegov udarac blokirao Radinović.

9’ Prvi korner za goste, Mekić je centrirao, ali su domaći dobro odbranili prekid i krenuli u kontru koja je završila netačnim pasom Rozića.

10’ Navijači Željezničara ulaze na tribinu.

14’ GOOOOOL Rozić donosi radost domaćim navijačima!

16’ PENAL za Željezničar i direktan crveni karton za Lučića.

19’ Krpić je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac odbranio Galić.

23’ Semir Štilić je šutirao iz slobodnog udarca sa distance, ali je njegov udarac otišao pored gola. Udarcu je prethodio žuti karton za Kamenara.

27’ Radinovićev centaršut je završio daleko iznad gola domaćih, a na povredu se žali Joao Erick.

33’ Domaćin se sa igračem manje organizovano brani na svojoj polovini.

38’ Treći korner za Željezničar, centrirao je Boljević, ali Krpić glavom šutira pored gola.

41’ U nedozvoljenoj poziciji našao se Amoah.

43’ Gužva u kaznenom prostoru domaćih nakon centaršuta Boljevića, ali promjene rezultata nije bilo.

45’ Mateo Musa iz Čitluka je pokazao da će se igrati dvije minute sudijske nadoknade.

45’+1 Liječnička ekipa okazuje pomoć Joao Ericku koji se nakon duela sa Boljevićem požalio na povredu koljena. Brazilac na nosilima napušta teren.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Prije početka drugog u igru je umjesto povrijeđenog Ericka ušao Josip Bešlić.

46’ Marko Hanuljak je uputio prvi udarac u nastavku.

49’ Boljević je izveo slobodan udarac za goste, ali nije bilo veće opasnosti za Galića.

50’ Prva ozbiljnija prilika za Željezničar, Boljević je centrirao, a Semir Štilić je sa nekih petnaestak metara pokušao glavom, ali je njegov udarac otišao pored gola.

54’ Trostruka izmjena kod Željezničara, u igru ulaze Drljo, Bismark i Radovac, a izlaze Radinović, Amoah i Karić. Kod domaćih nova povreda, Boban je izašao, a u igru je ušao Mandić.

58’ Saradnja rezervista, Drljo je centrirao, Bismark šutirao glavom, ali je i on bio neprecizan.

63’ Zbog prigovora žute kartone su dobili i trener Denis Ćorić te pomoćni trener Posušja Grbovac.

64’ Žuti karton dobija i defanzivac Željezničara Nemanja Cavnić.

66’ Nova prilika za Željezničar, Selimović je šutirao, ali je Vrgoč izbacio u novi korner.

67’ Cavnić sada glavom prijeti, ali i njegov udarac ide pored gola.

72’ Nova prilika za Krpića, ovog puta je dobro šutirao glavom, ali je na nesreću gostiju pogodio samo okvir gola.

73’ Leonardo Petrović zamijenio je jedinog strijelca dosadašnjeg dijela susreta Vinka Rozića, a Krpića je zamijenio Dženan Haračić.

74’ Šut je oprobao i Drljo, ali je bio neprecizan. Stapić se požalio na povredu, ali se brzo pridigao.

77’ Golman domaćih je slabo reagovao, ali je rezervista Bešlić dobro regaovao.

80’ Ulazimo u posljednjih deset minuta susreta.

82’ Nova izmjena kod domaćih, Jovan Vladimir Pavlović mijenja Stapića koji se također požalio na povredu, gosti su također mijenjali, iz igre je izašao Boljević, a zamijenio ga je Ovčina.

85’ Semir Štilić se zbog povrede glave našao na terenu, ali se brzo pridigao što je publika ispratila aplauzom.