(LIVE) FK Željezničara 0:0 FK Sarajevo: Bodro tim bezuspješno napada, Plavi vrebaju iz kontri

Uvaženi čitaoci portala Sport Centar dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine koji će na stadionu u Sarajevu, između Žaljezničara i Sarajeva.

Treneri Bruno Akrapović i Simon Rožman odredili su početne postave.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Cocalić, Cavnić, Radinović, Karić, Mekić, Štilić, Hiroš, Boljević, Krpić.

SARAJEVO: Iliev, Beganović, Aničić, Soldo, Čelik, Radović, Buljubašić, Julardžija, Mustafić, Kyeremeh, Čataković.

1’ Utakmica je počela.

4’ Žuti karton za Radovića nakon starta nad Karićem.

7’ Krpić je prvi zaprijetio na ovoj utakmici nakon što je Hiroš centrirao iz slobodnog udarca.

8’ Pokušali su gosti doći do prilike iz kontre, ali sudija svira faul u napadu.

15’ Obje ekipe igraju oprezno u prvih 15. minuta.

17’ Odlična prilika za Sarajevo nakon ubačaja Mustafića odličnu priliku nije iskoritio Kyeremeh.

19’ Sjajna prilika za Sarajevo nakon što je jedan igrač Sarajeva upitio loptu u peterac Željezničara lopta ispada lopta Muftiću, ali niko nije imao da iskoristi kiks golmana.

20’ Crveni karton za Hiroša nakon što je udario Julardžiju po licu.

21’ Žuti karton za Julardžiju koji je napravio prekšaj prije crvenog kartona.

27’ Nakon gužve u šesnaestercu Željezničara i par pokušaja Sarajeva, napad završava sa žutim kartonom Kyeremeha.

30’ Sudija Sivac nikog ne žali pa je tako dao novi žuti karton za Štilića.

37’ Pokušaj Čatakovića koji nije previše zabrionuo Mustafića, lopta odlazi iznad gola.

39’ Pokušao je sada i Radović ovog puta lopta odlazi pravo u ruke Mustafića.

42’ Novi žuti karton ovog puta za mladog Čelika.

43’ Bila je to prilika za Sarajevo Mustafić šutira za 20-ak metara Muftić brani, ali mu se lopta odbija pokušao je to stići Čataković, ipak nije uspio, ali jeste udario glavom od stativu

45’ Novi crveni karton za Željezničar ovog puta je to Cocalić.

Poluvrijeme je na Grbavici

Slaviša Radović je dobio crveni karton prilikom izlazka u prvom poluvremenu, nezlužbeno nakon sukoba sa Štilićem.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

47’ Odmah je zaprijetilo Sarajevo, u prilici se našao Mustafić lopta odlazi pored gola.

55’ Pokušaj Amoaha iz velike udaljenosti otišao visoko preko gola.

60’ Lijepa akcija Bordo ekipe pokušao je Buljubašić, ali spašava Cavnić svoju ekipu.

65’ Haris Duljević je ušao u igru umjesto Buljuašića

67’ Sjajna prilika za Sarajevo Hasić je centrirao s lijeve strane, gužva pred golom Željezničara, no na kraju je otklonjena opasnost.

70’ Oliveira atraktivno pokušao iz voleja siguran je čuvar mreže Plavih.

72’ Sa distance je pokušao Haris Duljević ponovo je siguran Muftić.

73’ Opasno je bilo ispred gola Željezničara Duljević nije iskoristio centrašut Hasića.

77’ Amoah se izborio za šansu šutriao, ali ovog puta siguran je bio Iliev.

80’ Soldo je pokušao nakon što se lopta odbila do njega, ali lopta odlazi preko gola Željezničara.