(LIVE) FK Željezničar 2:0 Tuzla City: Nakon sjajne akcije Krpić povećao prednost Plavih

Dobrodošli na tekstualni prenos posljednje utakmice današnjeg programa WWin lige Bosne i Hercegovine u kojoj na stadionu Grbavica igraju FK Željezničar i Tuzla City.

69’ Nakon sjajne akcije Krpić povećava rezultat na Grbavici.

62’ Nešto bolja igra gostiju Mehanović se sada našao u prilici, lopta je otišla malo pred gola.

60’ Muftić je odbranio pokušaj Hadžić, bila je to prva ozbiljnija prilika za goste.

59’ Sjajna prilika za domaće, sudija je svira ofsajd u trenutku kada su dva igrača Željezničara bili sami ispred golmana.

53’ Nova prilika za Željezničar Krpić je izblokiran od posljenje linije gostiju.

52’ Velika prilika za ekipu sa Grbavice Mekić je gađao lopta je otišla malo pored gola.

50’ Mehanović je pokušao da ugrozi gol domaćih iz velike udaljenosti, ipak siguran Muftić.

47’ Željezničar je nastavio da napada.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme

45’ Odlična akcija domaće ekipe, ipak na kraju lopta je otišla direktno u ruke golmana gostiju iz Tuzle.

42’ Golman Abdulhović se poigravao sa loptom, Boljević mu je oduzeo, ali na kraju nije uspio da iskoristi tu grešku.

38’ Boljević šutira, a Abdulahović izvanrdno to koristi i brani pokušaj fudbalera domaće ekipe.

36’ Željezničar preko Krpića dolazi do vodstvo, nakon što ga je sjajno uposliio jedan od fudbalera Plavih.

35’ Amoah mora napustiti igru nakon povrede, a Haris Ovčina će u igru.

30’ Željezničar je dosta više napada, gosti iz Tuzle bez prilike.

25’ Krpić je šutirao glavom nakon jednog centrašuta, ipak ide to pravo u golmana Abdulahovića.

22’ Mekić je pokušao sa 20 metara, ali nije to uspjelo da ugrozi gol gostiju.

15’ Nešto mirnija igra u posljenih 10. minuta, lopta uglavnom u posjedu domaće ekipe.

6’ Al Jaber je imao jako dobru priliku, uposlio ga je Krpić, a on sa nekih 16 metara šutira, a pokušaj brani čuvar mreže ekipe iz Tuzle.

5’ Amoah je ubacivao, ali nije pronašao nikoga u petercu.

3’ Prvi su zaprijetili Plavi preko Boljevića, ali nije bilo problema za Abdulahovića

1’ Utakmica je počela

Treneri Dino Đurbuzović i Samir Adanalić su odredili početne postave za ovaj meč.

FK Željezničar: Muftić, Cavnić, Cocalić, Krpić, Mekić, Hiroš, AlJaber, Boljević, Galić, Amoah i Mahmić. Rezerve: Dujmović, Radinović, Zubanović, Drljo, Drina, Bilal, Ovčina, Fočo, Haračić, Selimović.

Tuzla City: Abdulahović, Nikić, Delimeđac, Šukilović, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Hodžić, Kobiljar, Sušić i Ćosić. Rezerve: Lolić, Fejzić, Bihorac, Rizvić, Karjašević, Garčević, Redžić, Osmić, Husić.