Lille u derbiju kola bolji od Marseillea

Derbi kola francuske Ligue 1 igran je već na otvaranju 28. kola, a igrali su ga Lille i Marseille. Domaćin, Lille je slavio rezultatom 3:1.

Domaćin je prije ovog kola bio u seriji od šest uzastopnih utakmica bez poraza u svim takmičenjima, a gosti su imali negativan niz od tri uzastopna poraza.

Prvo poluvrijeme derbija proteklo je bez golova, ali već s početkom drugog poluvremena, tačnije u 54. minuti domaćin dolazi do vodstva. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Johnathan David. Nešto manje od 20 minuta nakon vodećeg gola, Remy Cabella uduplava prednost domaćih.

U 81. minuti gosti smanjuju zaostatak, nesretni Ismaily pogađa sopstvenu mrežu, ali tri minute nakon autogola Gabriel Gudmundsson postiže novi pogodak za domaće i povećava prednost na 3:1 što je bio i konačan rezultat susreta.

Novom pobjedom Lille je došao na treće mjesto Ligue 1, a Marseille je ostao sedmi sa istim brojem bodova kao i Rennes koji ima utakmicu manje i nalazi se na osmoj poziciji. Narednu utakmicu Lille igra u okviru četvrtfinala Konferencijske lige. Protivnik francuskom predstavniku je Aston Villa.

Marseille također ima evropske obaveze i oni će u okviru četvrtfinala Evropske lige na megdan Benfici.

Ligue 1, 28. kolo
Lille – Marsielle 3:1 (J. David pen. 54’, R. Cabella 71’, Ismaily a.g. 81’, G. Gudmundsson 84’)