Klasik u Madridu završio remijem sa šest pogodaka

Večeras je u okviru četvrtfinala Lige prvaka odigrana utakmica između Real Madrida i Manchester Cityja, koja je završila rezultatom 3:3. Real Madrid je u ovu utakmicu ušao nakon tri vezane pobjede u ligi, što je definitivno podiglo njihovo raspoloženje. Manchester City je pak ušao dosta oslabljen neigranjem nekih od ključnih igrača, dok su u ligi zabilježili dva uzastopna trijumfa.

Gosti su fantastično otvorili utakmicu, s golom Bernarda Silve već u drugoj minuti, najavljujući dinamičan susret. Vodstvo gostiju trajalo je do 12. minute kada je Ruben Dias, defanzivac gostiju, matirao svog golmana za 1:1. Potpuni preokret desio se dvije minute kasnije, kada su udarni tandem Rodrygo-Vinicius kreirali drugi gol Reala, donoseći prednost svom timu. U 33. minuti, Jack Grealish sjajno je prošao, ali mu je jedan defanzivac u posljednjem trenutku blokirao šut. Jako zanimljivo prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu, prvu priliku imali su gosti preko Fodena, koji je šutirao visoko iznad gola. U 54. minuti, nakon greške Građana u defanzivi, lopta dolazi do Bellinghama koji šutira pored gola Ortege. U 66. minuti, Foden postiže maestralan pogodak za 2:2. Samo pet minuta kasnije, Lunin je treći put morao po loptu iz gola, nakon što je hrvatski defanzivac Joško Gvardiol postigao prelijep gol za potpuni preokret svog tima. U 79. minuti utakmice, Vinicius Junior odlično prolazi po lijevoj strani i ubacuje loptu, a Valverde sjajno pogađa za konačnih 3:3.

Real Madrid – Manchester City 3:3

(Silva 2’, Dias a.g. 12’, Rodrygo 14’, Foden 66’, Gvardiol 71’, Valverde 79’)