Jokić predvodio Denver do pobjede na Zapadu, New York poveo protiv Philadelphije

Sinoć su odigrane dvije utakmice NBA play-offa. Na zapadu je Denver poveo u seriji protiv Los Angeles Lakersa, dok su na istoku New York Knicksi savladali Philadelphiu.

Drugoplasirana ekipa Zapande konfernecije, Denver na svom je parketu pobjedila 114:103 ekipu Lakersa i tako došla do prve pobjede u play-offu. Utakmica je većim tokom bila rezultatski neizvjesna, a na poluvremenu tim iz Los Angelesa je imao prednost (57:60). Zahvaljujući sjajnoj seriji poena u trećoj dionici Denver je uspio doći do dvocifrene prednosti koju su zadržali do kraja meča i tako savladali ekipu Lakersa za prednost u seriji.

Srbijanski košarkaš Nikola Jokić odigrao je sjajan meč te je svoj tim do pobjede predvodio sa 32 poena, 12 skokova i sedam asistenicija, a njemu su se pridružili Jamal Murray sa 22 i Michael Jr. Porter sa 19 poena.

U redovima Lakersa Anthony Davis je bio prvi strijelac sa 32 poena, dok je Lebron James dodao 27 poena.

U Madison Square Gardenu Knicksi su savladali 111:104 Philadelphiu za prednost u seriji. U izuzetnoj utakmici neizvjesno je bilo do samog kraja. Philadelphiji su pripale prva i treća četvrtina, dok je New York bio bolji u presotale dvije. U zadnju četvrtinu ušlo se sa prendosču Philadelphije (79:82), ali su Knicksi sjajnom timskom igrom uspjeli da preokrenu meč u svoju korist i tako dođu do prve pobjede u seriji.

Najefikasniji kod New Yorka bili su Jalen Brunson i Josh Hart sa po 22 poena, a pratio ih je Miles McBride sa 21 postignutim košem. Za Philadelphiju Tyresea Maxey ubacio je 33, dok je Joel Embid imao 29 poena.