Jannik Sinner nakon impresivnog preokreta prošao u četvrtfinale mastersa u Madridu

Italijanski teniser Jannik Sinner izborio je mjesto u četvrtfinalu prestižnog Mastersa u Madridu nakon što je preokrenuo meč protiv ruskog igrača Karena Khachanova. Sinner, koji je izgubio prvi set sa 7:5, uspio je promijeniti tok igre u svoju korist i osvojiti sljedeća dva seta sa 6:3, 6:3.

Ključni trenuci meča odigrali su se u drugom i trećem setu gdje je Sinner iskoristio po jedan brejk u svakom setu da osigura svoju pobjedu. Odlučujući trenutak desio se u trećem setu kada je Sinner, nakon što je spasio break loptu pri rezultatu 2:2, u narednom gemu uspio oduzeti servis Khachanova. Taj potez je u konačnici prelomio meč u njegovu korist.

Sinnerova igra, posebno u petom gemu trećeg seta, bila je puna fenomenalnih udaraca, čime je potvrdio svoju odličnu formu ove sezone. Njegova sposobnost da se vrati u igru i dominira nakon početnog seta zaostatka dokazuje zašto je jedan od najperspektivnijih igrača na ATP turu..

U četvrtfinalu Mastersa u Madridu, Sinneru će se suprotstaviti pobjednik meča između Felixa Auger-Aliassimea iz Kanade i Norvežanina Caspera Ruuda.