Inter preokretom protiv Udinesea došao na korak od titule prvaka

Udinese je dočekao Inter u posljednjoj utakmici 31. kola Serie A. Gosti su slavili jako bitnu pobjedu nakon preokreta rezultatom 1:2.

Domaćin je prvoplasiranu ekipu prvenstva dočekao sa negativnim nizom rezultata jer u posljednje tri utakmice ne znaju za pobjedu, a Inter je na ovo gostovanje došao sa nizom od 24 utakmcie bez poraza u domaćem prvenstvu.

Prva zanimljiva situacija viđena je već u 10. minuti kada se u VAR sobi pregledavao snimak jedne sporne situacije i mogućeg jedanaesterca, ali na kraju ništa nije dosuđeno.

Prva polovina prvog poluvremena protekla je u dominaciji i kontroli domaćih igrača koji su imali i nekoliko izglednih prilika preko Thurama i Calhanoglua.

Gosti su ozbiljno zaprijetili u 30. minuti susreta, ponovo je šutirao Calhanoglu, ali je golman Udinesea odlično intervenisao.

U 40. minuti domaćin iz ničega dolazi do vodstva, Lazar Samardžić je sa ivice kaznenog prostora htio centrirati i uposliti nekog od saigrača, ali je njegov centaršut na kraju završio iza leđa Sommera.

Prvo poluvrijeme je završeno sa minimalnom prednošću domaćih od 1:0.

Gosti već na početku drugog poluvremena postižu gol za izjednačenje, ali je nakon VAR provjere pogodak Carlosa Augusta poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U 55. minuti golman Udinesea skrivio je jedanaesterac koji je u gol pretvorio turski reprezentativac Hakan Calhanoglu kome je to bio deseti gol u ovoj sezoni.

Dobru priliku za potpuni preokret imali su gosti u 71. minuti, ali je udarac rezerviste Frattesija otišao pored gola.

U finišu susreta rezervista Sandi Lovrić je zbog povrede na nosilima napustio teren, a zamijenio ga je Festy Ebosele. Potpuni preokret gosti ipak kompletiraju u sudijskoj nadoknadi. Lautaro Martinez je šutirao, njegov udarac je pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Frattesi koji je postigao pobjedonosni gol.

Nakon osvojena tri boda na gostovanju Inter sada ima 14 bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala Milan koji je na drugom mjestu, a do kraja prvenstva ostalo je sedam kola. Udinese jnakon novog poraza na 15. poziciji sa dva boda više od prve ekipe koja zauzima mjesto koje vodi u Seriju B. Udinese će u narednom kolu ugostiti Romu, a Inter će svoj put ka tituli nastaviti domaćim duelom protiv Cagliaria.