Golman FK Željezničar na posudbi izborio opstanak sa svojom ekipom u društvu najboljih

Ekipa Rogaške je danas u posljednjem kolu Prve lige Slovenije kao gost savladala Muru i obezbjedila opstanak. Nakon prvih 45 minuta, gosti su imali prednost od 0:2.

Mijić i Korosec su pogađali mrežu domaćina. U 55. minuti napadač Mure, Maroša postiže gol za 1:2 i ispostavit će se da je to i konačan rezultat utakmice. Rogaška je odigrala jako dobro drugi dio prvenstva, skoro su bili otpisani na polusezoni i nalazili su na posljednjem mjestu. Za Rogašku nastupa kao posuđen igrač golman Željezničara, Ajdin Mulalić. Primarni cilj su ispunili a sezonu mogu učiniti odličnom za 6 dana kada igraju finale Kupa Slovenije. Protivnik će im biti drugoligaš ND Gorica.