Girona osigurala Evropu, na korak do Lige šampiona

Fudbaleri Girone savladali su Cadiz na svom stadionu rezultatom 4:1 u susretu 32. kola španske La Lige.

Katalonci su na taj način učvrstili svoje treće mjesto sa 68 bodova, imaju čak deset bodova više od Athletic Bilbaa, koji je peti i djeluje da su završili posao po pitanju plasmana u Ligu šampona, jer će ovu prednost teško ispustiti u preostalih šest kola.

Ono što je jasno nakon ove utakmice je da su i matematički izborili neko od evropskih takmičenja sljedeće sezone.

Cadiz je, sa druge strane, u sve težoj poziciji u borbi za opstanak, 18. je na tabeli sa 25 bodova, šest bodova manje iza Celte, pa djeluje da će morati da se preseli u Segundu.

Večeras je Girona krenula furiozno i brzo je postavila stvari na svoje mesto.

Garcia je u devetom minutu pogodio za 1:0, da bi prednost udvostručio Ivan Martin u 22. minutu.

Taj rezultat je bio na snazi sve do 71. minuta, kada je najbolji strijelac lige Dovbyk pogodio za 3:0.

Escalante je u 81. minutu dao gol za goste, a Girona je odgovorila već u sljedećem napadu i preko Portua povisila na 4:1.