Flensburg slavio na gostovanju Leipzigu, Burić na visini zadatka

Prva utakmica 30. kola rukometne Bundeslige donijela je duel osmoplasiranog Leipziga i trećeplasiranog Flensburga čije boje brani i Benjamin Burić. Upravo je Flensburg slavio gostujuću pobjedu rezultatom 32:35.

Prvo poluvrijeme bilo je jako neizvjesno i igralo se gol za gol pa se na nakon prvih pola sata igre otišlo na odmor pri nerješenom rezultatu 18:18. Drugo poluvrijeme pružilo je također ujednačenu borbu bez velikih rezultatskih prednosti za jednu ili drugu ekipu.

U samom finišu, gosti ipak dvije minute golovima Emila Jakobsena i Jima Gottfridssona stižu do dva gola i konačne pobjede. Upravo je danski reprezentativac Jakobsen bio prvo ime susreta sa 11 postignutih golova uz 92% uspješnosti udaraca. Gol pobjedničke ekipe čuvao je sjajni bh. internacionalac Benjamin Burić koji je za 32 minute provedene na terenu skupio devet odbrana (32,1%) uspješnosti.