FK VITEZ U NOVOM SJAJU ! 💙🤍

Da u našem najstarijem sportskom kolektivu u gradu “pušu” neki novi vjetrovi, pokazatelj su njihovi rezultati te sinergija uprave, igrača i navijača koja se vratila na gradski stadion u Vitezu.

Na kormilo broda zasjeo je dugogodišnji kapiten kluba Abdulah Haskić koji je ovaj put u ulozi predsjednika kluba te zaista radi odličan posao.

U jučerašnjem odigranom gradskom derbiju između dva Viteza, rezultat je glasio 1:1, pobjednika nije bilo, bodovi su podijeljeni a time zasigurno mogu biti zadovoljniji nominalni gosti ovoga puta ekipa NK VITEZ-a.

Prisutna publika imala je mnoštvo toga za vidjeti, pregršt sjajnih poteza, crvenih kartona, te svega onoga što jedan gradski derbi sa sobom i donosi.

Iz tabora FK VITEZ-a ističu da nisu zadovoljni sa jučerašnjom suđenjem a u prilog tome ide i objektivna Viteška publika koja je dala svoj komentar te istakla da je ekipa FK VITEZ zasigurno oštećena u par navrata te tako udaljena od osvajanja sva 3 boda što uopšte ne bi bilo ne zasluženo.

Strijelac pogodka za FK VITEZ je bio fenomenalni Admir Zukan u 75-toj minuti susreta a poravnanje za goste donosi Dževad Alibegović par minuta kasnije iz vjerovatno ne dozvoljene pozicije, no gol je priznat te je to bio i konačan ishod ovog susreta.

Ekipu FK VITEZ-a od prošlog kola vodi provjereno trenersko ime gosp.Mirsad Mujčić te je na fantastičan način razdrmao igrače i vratio ih napravi kolosijek.

Sljedeće kolo ekipa FK VITEZ u zaostaloj utakmici ide u goste RUDARU iz HAN BILE dok će ekipa NK VITEZ-a u novom gradskom derbiju dočekati ekipu NK ROMARI.