Fiorentina nakon remija s Club Bruggeom se plasirala u finale Konferencijske lige

Večeras je na Stadionu “Jan Breydel” u belgijskom Bruggeu odigran uzvratni susret polufinala UEFA Evropske konfernecijske lige.

Italijanska Fiorentina i domaći Club Brugge su rezmizirali rezultatom 1:1, što je bilo dovoljno “Violama” da se plasiraju u finale ovog UEFA-inog takmičenja. Podsjetimo, Fiorentina je u uzbudljivoj prvoj utakmici na “Artemio Franchiju” slavila pobjedu rezultatom 3:2.

Večeras je Club Brugge prvi došao u vodstvo preko Hansa Vanakena u 20. minuti i imali su aktivan rezultat za produžetke sve do 85. minute. Tada Brandon Mechele pravi prekršaj u vlastitom šesnaestercu a gosti iz Firenze dobijaju penal. Siguran sa bijele tačke je bio Lucas Beltran za 1:1 i remi vrijedan finala.

U četvrtak, 9. maja, na rasporedu je i uzvratni susret drugog polufinalnog para između Olympiacosa i Aston Ville. Podsjetimo, grčki tim je slavio u prvoj utakmici sa visokih 4:2 u Birminghamu.