Fiorentina i Napoli podijelili bodove

U prvoj utakmici pretposljednjeg, 37. kola italijanske Serije A, Fiorentina je na svom terenu remizirala sa Napolijem rezultatom 2:2 i tako ostala na osmoj poziciji na tabeli koja vodi u Ligu Konferencija.

Napoli je poveo već u osmom minutu meča, kada je Rahmani glavom savladao golmana Terraciana nakon kornera Politana. Međutim, Fiorentina je brzo odgovorila i u finišu prvog poluvremena postigla dva gola u samo dva minuta. Biraghi je fantastično izveo slobodan udarac za izjednačenje, dok je Nzola iskoristio konfuziju u odbrani Napolija i postigao drugi gol za domaćine.

U drugom poluvremenu, Kvaratshkelija je izveo majstorski slobodan udarac i ponovo izjednačio rezultat na 2:2. Utakmica je bila ispunjena uzbuđenjem, a oba tima su imala prilike za pobedu, ali se na kraju završila deljenim bodovima.

Napoli je ostao na devetom mestu sa dva boda manje od Fiorentine, te je gotovo izvesno da Napolitanci neće igrati u evropskim takmičenjima naredne sezone.

Serie A, 37. kolo
Fiorentina – Napoli 2:2 (C. Biraghi 40’, M. Nzola 42’ / A. Rrahmani 8’, K. Kvaratshkelia 57’)