Džumhur se plasirao u finale ATP Challengera u Italiji

Najbolje plasirani teniser Bosne i Hercegovine, Damir Džumhur plasirao se u finale ATP Challengera koji se igra u italijanskoj Berletti.

Džumhur je u polufinalu nakon preokreta savladao Kazahstanca, Timofeya Skatova koji je trenutno 277. igrač svijeta.

Kazahstanac je sjajno igrao u prvom setu koji je za pola sata riješio u svoju korist rezultatom 6:1, no nakon prvog seta Damir Džumhur je zaigrao mnogo bolje pa nakon 48 minuta igre u drugom setu slavio sa 3:6, da bi treći odlučujući set riješio u svoju korist 4:6 za nešto manje od sat vremena.

Finale koje je na rasporedu sutra (07. aprila) od 14:30 će Džumhur igrati protiv Francuza, Harolda Mayota koji je trenutno bolje plasiran na ATP listi i nalazi se na 129. mjestu.