Džumhur australac bh. korijena izbačen s tribina nakon što se posvađamo sa sudijom i Tomićem nakon finala

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur je osvojio Challenger u Santo Domingu, a u prvom setu finalnog meča protiv Andresa Andradea viđena je jedna mučna scena. Naime, na tribinama se nalazio Bernard Tomić, australski teniser bosanskohercegovačkih korijena kojeg je u četvrtfinalu izbacio upravo Andrade i on je od početka meča dobacivao Džumhuru koji u petom gemu više nije mogao izdržati.Džumhur je pri rezultatu 40:40 prekinuo igru, te je otišao do tribina porazgovarati s Tomićem nakon što sudija nije želio uraditi ništa po pitanju ponašanja Australca čiji otac Ivica je iz Tuzle, a majka Adisa iz Brčkog..Uzalud je sudija dozivao Džumhura da se vrati na teren, te se na kraju u sve upleo i supervizor turnira.Supervizor je potom popričao sa Džumhurom, a potom je otišao do Tomića i ispratio ga s tribina kako bi se meč mogao nastaviti pri vodstvu Andradea 3:1.

Džumhur je zajedno sa supervizorom došao do sudije, a potom se Damir obratio pitanjem:

“Šta nije uredu s tobom? Imaš probleme, ovaj mora biti sklonjen”, govorio je Džumhur sudiji..Džumhur je napravio preokret u prvom setu i dobio ga sa 6:4, a i drugi set je riješio u svoju korist istim rezultatom i stigao do svoje 12. Challenger titule u karijeri, a 28. ukupno uključujući ITF (13) i ATP 250 (3) rang.