Dudić uvezao petu ligašku pobjedu, Besim Šerbečić donio veliki preokret Radničkom

Danas je odigrana utakmica između Radničkog 1923 i Mladosti, koja je završena rezultatom 3:2. Radnički, koji predvodi Feđa Dudić, u posljednje četiri ligaške utakmice ostvario je isto toliko pobjeda, a u posljednjoj utakmici deklasirao je Napredak u Kruševcu rezultatom 1:4. Mladost je u posljednjoj utakmici izgubila na teškom gostovanju kod Čukaričkog rezultatom 4:1.

Gosti su otvorili bolje utakmicu i vodili od 22. minute. Strijela gola bio je Veličković, koji je savladao golmana Lekovića nakon asistencije Tumbaševića. Pet minuta poslije, nakon jedanaesterca, gosti su udvostručili prednost preko Miloševića. Rezultat se nije mijenjao sve do sudijske nadoknade prvog dijela utakmice, kada je nakon jedanaesterca Vidosaljević bio siguran i smanjio rezultat na 1:2. Na pauzu se otišlo rezultatom 1:2.

Domaći fudbaleri su krenuli ofanzivnije u drugom poluvremenu, što se isplatilo u 60. minuti kada raspoloženi Vidosavljević postigao svoj drugi gol na utakmici i u potpunosti vraća svoj tim u utakmicu. Milutin Vidosavljević, koji ima 23 godine, važi za jednog od najboljih fudbalera Radničkog. Ove sezone postigao je deset pogodaka i zabilježio dvije asistencije.

Potpuni preokret Radnički je krenuo u 76. minuti kada je posuđeni igrač Sarajeva, Besim Šerbečić, pogodio za 3:2. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te je Radnički ostvario veliku pobjedu.

Na ovoj utakmici nastupio je Mehmed Ćosić, dobro poznato ime za sve one koji prate WWin ligu Bosne i Hercegovine, dok je Nikola Andrić nastupao za Borac.

Radnički 1923 – Mladost 3:2 (Veličković 22’, Milošević 25, Vidosavljević 45+2’, 60’, Šerbečić 76’)