Dudić i Radnički sve bliži Evropi, savladan i Napredak

Radnički iz Kragujevca je u 32. kolu srbijanske Superlige savladao ekipu Napretka u Kruševcu sa visokih 4:1.

Krenuli su izabranici Feđe Dudića silovito od samog starta, a do prednosti ih je doveo Zorić u 12. minuti nakon proigravanja Zorića. U 28. minuti bilo je 0:2, a siguran sa bijele tačke bio je Miloš Ristić. Sjajno prvo poluvrijeme Kragujevčana zaokružio je Sahli nakon asistencije Bevisa u nadoknadi vremena prvog dijela utakmice.

Jovan Marinković je u 73. minuti smanjio prednost gostiju, ali je Ristić drugim golom u četvrtoj minuti nadoknade postavio konačan rezultat.

Besim Šerbečić i Ljubiša Pecelj odigrali su cijeli meč za tim Radničkog, dok je Mehmed Ćosić priliku dobio u drugom dijelu.

Radnički je nakon ovog kola četvrti na tabeli sa 56 bodova. Ekipa koju predvodi Feđa Dudić je sve bliža historijskom plasmanu u neko od UEFA-inih takmičenja. U korist im je išao i današnji remi Vojvodine sa Crvenom zvezdom.

Radnički će u narednom kolu ugostiti Mladost.