Dinamo Zagreb je sedmi put zaredom prvak Hrvatske

Na Maksimiru je Dinamo Zagreb dočekao Osijek u okviru 34. kola HNL-a. Domaćin je ostvario minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Prije početka ovog zanimljivog susreta računica Dinama je bila jasna, pobjeda i nova tri boda značit će samo jedno – odbranu titule prvaka Hrvatske.

Osijek je uspio u prvom dijelu susreta pružiti otpor i sačuvati mrežu svog gola, no u nastakvu je nakon crvenog kartona Duartea u 63 minuti Osijek ostao sa igračem manje, a brojčanu prednost domaći igrači krunišu golom u 72. minuti.

Strijelac jedinog i ispostavit će se pobjedničkog gola bio je najiskusniji igrač Dinama, te igrač sa najviše odigranih utakmica za prvaka Hrvatske, kapiten Arijan Ademi.

Do kraja je domaćin uspio sačuvati prednost i slaviti pobjedu koja je značila odbranu naslova prvaka Hrvatske sedmi put u nizu, odnosno 35. put u historiji.