Crvena zvezda ponovo savladala Partizan u drugom meču finalne ABA serije

U drugoj finalnoj utakmici ABA lige između Crvene zvezde i Partizana, Crvena zvezda je pobijedila rezultatom 80:73.

Prva utakmica, odigrana prije dva dana, završila je rezultatom 85:82 u korist Crvene zvezde, koja je tako stekla prednost od jedne pobjede.

U večerašnjoj utakmici, košarkaši Partizana su bolje ušli u meč, te su nakon prvih deset minuta imali prednost od dva poena (17:19). U drugoj četvrtini se nastavila izjednačena utakmica, te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 38:38.

U trećoj četvrtini, Crvena zvezda je imala čak +9, ali su košarkaši Partizana uspjeli smanjiti na četiri poena zaostatka (61:57). U posljednjoj četvrtini, košarkaši Zvezde bili su uspješniji i slavili su rezultatom 80:73.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Nedović sa 21 poenom, Smith sa 12 poena te Dozier sa 11 poena.